Jesteś tutaj
Strona główna > Aktualności > Rolniczy Programator Kredytowy [RPK]© – NOWOŚĆ. Oferta dla Banków, Szkół rolniczych i ekonomicznych.

Rolniczy Programator Kredytowy [RPK]© – NOWOŚĆ. Oferta dla Banków, Szkół rolniczych i ekonomicznych.


 – Rolniczy Programator Kredytowy [RPK]© – NOWOŚĆ

NARZĘDZIE – Rolniczy Programator Kredytowy (RPK)

Plyta_programy

NARZĘDZIE – Rolniczy Programator Kredytowy (RPK) zbudowane zostało na bazie kalkulacji rolniczych. Kalkulacje rolnicze są podstawowym narzędziem rachunku ekonomicznego, pozwalającym określić  opłacalności konkretnej produkcji rolniczej: roślinnej lub zwierzęcej. W RPK przygotowano modelowe kalkulacje 62 produkcji roślinnych i 27 produkcji zwierzęcych i osadzono w realiach cen poszczególnych województw w Polsce, co następuje poprzez wybór właściwego województwa. Przyjęte do obliczeń ceny zostały uśrednione na podstawie punktów skupu, sprzedaży oraz usług. Kalkulacje rolnicze są narzędziem wspierającym ocenę ilościową kredytobiorcy, którą trzeba uzupełnić oceną jakościową. Nie należy mylić faktycznych obliczeń opartych na konkretnych zaszłościach w gospodarstwie z kalkulacjami, które są pomocne przy prowadzeniu rachunku podstawowych kosztów produkcji. W narzędziu przyjęto różne opcje organizacji poszczególnych produkcji, jednakże nie są to wszystkie możliwe warianty. Przyjęte zostały natomiast podstawowe złożenia przekładające się na przychody i koszty, w szczególności:

  • produkcja na potrzeby własne, np. pasza jest liczona na zasadzie kosztów produkcji i przychodów ze sprzedaży, a równolegle w kosztach produkcji uwzględniany jest zakup paszy;
  • efekty produkcyjne w kalkulacji powstają w wyniku wskazanych przez rolnika w ankiecie założeń wstępnych (plonów, ilości wstawianych sztuk zwierząt, litrów mleka, stosowanych pasz itd.);
  • kalkulacje pokazują opłacalność produkcji bez dopłat unijnych i krajowych, które doliczane są w rachunku wyników.

DEMO tylko na e-maila po wysłaniu wiadomości z prośbą o wersję DEMO – bezpośrednio na e-mail: asdor@onet.pl lub ze stronę Zadaj pytanie ?.

SZCZEGÓŁOWY OPIS PROGRAMU (APLIKACJI) – Rolniczy Programator Kredytowy (RPK) >>

Bezpośrednio dostępna dokumentacja do wersji DEMO

ikona_pdf Podręcznik użytkownika aplikacji Rolniczy Programator Kredytowy (RPK) >>
ikona_pdf Załącznik nr 3 do Podręcznika użytkownika RPK – SZCZEGÓŁOWY PRZYKŁAD >>
ikona_pdf Wydruk raportu na podstawie szczegółowego przykładu >>
ikona_pdf ANKIETY – Zasoby w gospodarstwie – MASZYNY, Materiał Siewny, Materiał  – Hodowlany >>
ikona_pdf ANKIETY – Produkcja roślinna  >>
ikona_pdf ANKIETY – Produkcja zwierzęca  >>
Zadaj pytanie ? Cennik programy komputerowe Zamów teraz program komputerowy

 

Total Page Visits: 28106 - Today Page Visits: 8
Top