Jesteś tutaj
Strona główna > Aktualności > Modernizacja gospodarstw rolnych 2018 – w obszarze D do 500 tys. złotych dotacji na maszyny rolnicze

Modernizacja gospodarstw rolnych 2018 – w obszarze D do 500 tys. złotych dotacji na maszyny rolnicze

Sporządzamy dokumenty aplikacyjne do naboru:

Umowa wykonania Wniosku oraz Dokumentów aplikacyjnych oraz przetargu na portalu ARiMR oraz Wniosek o płatność + SZABLON DANYCH DO WNIOSKU.

ARiMR

Od 19 lutego 2018 r. ARiMR uruchomi nabór na „Modernizację gospodarstw rolnych” w obszarze D. Rolnicy m.in. na zakup maszyn rolniczych mogą dostać do 500 tys. złotych dotacji z PROW. Na jakich warunkach gospodarze mogą ubiegać się o tę dotację unijną?

W naborze wniosków na Modernizację gospodarstw rolnych w obszarze d w 2018 roku Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wystarczy pieniędzy na minimum 13700 wniosków na kwotę ok. 609,5 mln euro.
Jednak limit dotacji dla jednego gospodarstwa wynosi do 500 tys. złotych. Gospodarze, którzy nie startowali w poprzednim naborze, bądź nie wykorzystali limitu pomocy, powinni zabrać się do planowania inwestycji i gromadzenia dokumentów. Informacje zawarte we wniosku muszą być przemyślane, ponieważ nie można już w nim później wiele zmieniać. Nabór potrwa od 19 lutego do 20 marca 2018 r.

O jakiej wielkości ekonomicznej  gospodarstwa mogą ubiegać się o dotacje na modernizację gospodarstw rolnych?

Wielkość ekonomiczna gospodarstwa rolnika planującego skorzystać z dotacji w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych” w 2018 r. musi mieścić się w przedziale między 10 a 200 tys. euro. Przy czym, jeśli rolnicy wystąpią razem o pomoc, wymaga się, aby wspólnie osiągali min. 15 tys. euro, a po realizacji inwestycji każdy miał już gospodarstwo wykazujące się wielkością ekonomiczną na poziomie min. 10 tys. euro.

Gospodarze, którzy zdecydują się na wspólne wystąpienie o dofinansowanie, będą musieli zawrzeć pisemną umowę na min. 7 lat. Czas liczy się od momentu złożenia wniosku. Powinni w niej uwzględnić m.in. zasady korzystania z tego, na co chcą otrzymać wspólne pieniądze.

Ustalając wielkość ekonomiczną gospodarstwa, uwzględnia się powierzchnię gospodarstwa, która jest: własnością rolnika, w użytkowaniu wieczystym bądź w dzierżawie. Tutaj ważna uwaga: umowa dzierżawy musi być zawarta co najmniej na 7 lat od złożenia wniosku, a w przypadku prywatnej dzierżawy kontrakt musi mieć formę aktu notarialnego lub datę pewną (urzędowo potwierdzoną).

1289total visits,111visits today

Dodaj komentarz

Top